Vind rondleidingen
Comuna 13

Comuna 13 kabelbaantours

4.9 (2 001 reviews)

Ontdek de levendige transformatie van Medellín met een rondleiding door Comuna 13, gecombineerd met een schilderachtige rit met de kabelbaan. Kies uit privé- of kleine groepsopties om beroemde straatkunst te zien en leer van lokale gidsen over de complexe geschiedenis van de wijk.

💵 Tours vanaf $19
🔄 Gratis annulering binnen 24 uur
Hoog beoordeeld door eerdere reizigers
⏱️ Tour-opties van 3 tot 5 uur
Comuna 13-tour met kabelbaanrit Gratis annulering
4.8 (676) ⏱ 4u 30min

Comuna 13-tour met kabelbaanrit

Wandel door Comuna 13 om te zien hoe straatkunst en gemeenschapsprojecten de beroemdste wijk van Medellín hebben getransformeerd.

Pablo en Comuna 13 met kabelbaan Gratis annulering
5.0 (623) ⏱ 5u

Pablo en Comuna 13 met kabelbaan

Bezoek vier historische locaties die verbonden zijn met Pablo Escobar voordat je Comuna 13 verkent en met de kabelbaan van de stad reist.

Privétour Comuna 13 met kabelbaanrit Gratis annulering
5.0 (233) ⏱ 4u

Privétour Comuna 13 met kabelbaanrit

Verken Comuna 13 door de ogen van een local, inclusief een rit met de kabelbaan en een eerlijke blik op de sociale evolutie van Medellín.

Privétour Comuna 13 + Fruitproeverij + Kabelbaan: Van deur tot deur Gratis annuleren
5.0 (172)

Privétour Comuna 13 + Fruitproeverij + Kabelbaan: Van deur tot deur

Ontdek de transformatie van Comuna 13 door middel van straatkunst, lokale fruitproeverijen en een rit met de metrocable.

Commune 13 graffititour eten Panoramische straat en kabelbaan Gratis annuleren
4.9 (116) ⏱ 4u

Commune 13 graffititour eten Panoramische straat en kabelbaan

Verken de straatkunst en geschiedenis van Comuna 13 met lokale gidsen via de metro, kabelbaan en de elektrische roltrappen.

Comuna 13 & Kabelbaantour Medellín – Graffiti en Transformatie Gratis annuleren
5.0 (63)

Comuna 13 & Kabelbaantour Medellín – Graffiti en Transformatie

Wandel langs de muurschilderingen van Comuna 13 en neem de kabelbaan om het stedelijke landschap van Medellín van bovenaf te zien.

Comuna 13 graffitour & kabelbaan Gratis annuleren
4.9 (55) ⏱ 3u

Comuna 13 graffitour & kabelbaan

Verken de geschiedenis van Comuna 13 via de straatkunst en uitzichten vanaf wat de lokale bevolking het beste balkon van de stad noemt.

Privétour Medellín: Pablo Escobar, Comuna 13 & Kabelbaan Gratis annuleren
5.0 (44)

Privétour Medellín: Pablo Escobar, Comuna 13 & Kabelbaan

Verken de geschiedenis van Medellín via de bezienswaardigheden uit het Escobar-tijdperk, de straatkunst van Comuna 13 en de Metrocable.

Comuna 13 Geschiedenis- en Graffititour met Kabelbaan Gratis annuleren
4.7 (10) ⏱ 4u

Comuna 13 Geschiedenis- en Graffititour met Kabelbaan

Verken de straatkunst en cultuur van Comuna 13 tijdens een 4-uur durende rondleiding vanaf station Poblado.

De Beste Comuna 13 Graffititour, Plaza Botero en Kabelbanen Gratis annuleren
4.9 (9)

De Beste Comuna 13 Graffititour, Plaza Botero en Kabelbanen

Verken de geschiedenis en transformatie van Medellín tijdens een 5-uur durende privétour door Plaza Botero en Comuna 13.

Wat bezoekers zeggen

Lees wat reizigers delen over hun ervaring bij Comuna 13 — van praktische tips tot persoonlijke hoogtepunten.

M
Marcus T. Verenigd Koninkrijk, Jul 2026
4.8

"We boekten een privétour met ophaalservice en het was elke cent waard om bij het hotel opgehaald te worden. Onze gids legde de tragische geschiedenis van Operatie Orion zo goed uit. De Casa Neón-galerie was een psychedelische verrassing—het bekijken van de lichtgevende kunst met een 3D-bril was super uniek."

E
Elena R. Spanje, Apr 2026
4.5

"De straatkunst is absoluut van wereldklasse en de breakdancers brachten zoveel energie in de steegjes. Ik moet wel zeggen, zelfs met de roltrappen zijn er HEEL VEEL trappen. Draag schoenen met een goed profiel, want het beton wordt een beetje glad, vooral na een korte regenbui."

C
Chloe W. Australië, Nov 2025
4.6

"Blij dat we een ochtendslot van 9 uur 's ochtends hadden geboekt! Tegen de tijd dat we rond het middaguur vertrokken, werden de drukte bij de roltrappen krankzinnig. De muurschilderingen in Las Independencias zijn prachtig. Vergeet niet om kleine peso-biljetten mee te nemen om de lokale rappers een fooi te geven en water te kopen."

J
Javier L. Mexico, Oct 2025
4.9

"Geweldige dagvullende combinatie! We begonnen bij Plaza Botero in het centrum om de beelden te zien, en namen daarna metrolijn B naar San Javier. Onze gids woonde in Comuna 13 en zijn persoonlijke verhalen maakten de graffititour zo authentiek. Ik raad het ten zeerste aan om een begeleide groepstour te doen in plaats van alleen te gaan."

D
David M. Canada, Sep 2025
5.0

"We deden eerst de combinatietour met de historische locaties van Escobar en daarna Comuna 13. Het bood zo'n diep, respectvol contrast tussen het duistere verleden van Medellín en zijn heldere, veerkrachtige toekomst. Staan bij de Mirador de las Letras en uitkijken over de vallei was het hoogtepunt van mijn reis."

S
Sarah K. Verenigde Staten, Jul 2025
5.0

"Met onze gids de metro en kabelbaan naar boven nemen was zo'n coole ervaring, nog voordat we de wijk bereikten. De buitenroltrappen zijn een uitkomst op die steile heuvels. Zorg dat je de crema de mango biche van de straatverkopers probeert, het was ongelooflijk verfrissend in de hitte!"

Wat kun je verwachten van je Comuna 13 kabelbaantour

Een bezoek aan Comuna 13 is een krachtige reis door een van de meest veerkrachtige en getransformeerde wijken van Medellín. Ooit beschouwd als een van de gevaarlijkste gebieden ter wereld, is het nu een levendig centrum van straatkunst, muziek en gemeenschapsinnovatie, dat het best kan worden verkend via een begeleide wandeling in combinatie met het beroemde openbaar vervoer van de stad.

🎢

De Buitenroltrappen

Maak een rit op de beroemde 384 meter lange escaleras eléctricas. Deze zes bewegende loopbruggen vervangen een zware klim van 28 verdiepingen, waardoor een tocht van 30 minuten wordt verkort tot slechts zes minuten, terwijl je geniet van een geweldig uitzicht op de bakstenen huizen.

🎨

Levendige Straatkunst

Verken de wijken Las Independencias en Veinte de Julio, waar enorme, kleurrijke muurschilderingen diepe verhalen vertellen over historisch geheugen, vrede en hoop.

🕺

Live Hip-Hop Shows

Ervaar de energieke jongerencultuur van de commune door middel van energieke breakdance- en rapoptredens die plaatsvinden onder golfplaten overkappingen in de smalle steegjes.

🕶️

Casa Neón Galerij

Stap een meeslepende, buitenaardse kunstgalerij binnen die verscholen ligt in de wijk. Je krijgt een 3D-bril om verbluffende ultraviolette schilderijen te bekijken die oplichten onder blacklight.

📸

Mirador de las Letras

Bereik dit spectaculaire uitkijkpunt om foto's te maken naast het uitvergrote 'Comuna 13'-bord, dat een weids panoramisch uitzicht biedt over de westelijke vallei van Medellín.

🥭

Lokaal Straatvoedsel

Koel af van de steile wandeling door een crema de mango biche te proeven, een verfrissend bevroren ijsje van groene mango, perfect gekruid met zout en vers limoensap.

Dingen om te weten voor het boeken

Het plannen van een tour naar Comuna 13 is eenvoudig, maar weten wat je kunt verwachten op het gebied van logistiek, etiquette en fysieke eisen zorgt voor een soepel en respectvol bezoek.

Beschikbare Tourtypes

Je kunt kiezen uit standaard groeps-wandeltochten van 3 tot 4 uur, privétours van deur tot deur met ophaalservice bij het hotel, of dagvullende combitours inclusief het centrum van Medellín, Plaza Botero of historische locaties gerelateerd aan Pablo Escobar.

Inbegrepen bij Tickets

Toegang tot Comuna 13 en de openbare roltrappen is volledig gratis. Wanneer je een tour boekt, betaal je voor de expertise van de lokale gids, de historische context en vaak ook voor je metro- en metrocable-vervoersbewijzen.

Fysieke Eisen

Ondanks de roltrappen moeten bezoekers nog steeds het equivalent van 15 of meer verdiepingen aan steile, oneffen trappen beklimmen. Je moet over een gemiddelde fysieke conditie beschikken om comfortabel door de wandeling van 2 tot 4 uur te navigeren.

Wat te Dragen

De temperaturen op de heuvels kunnen oplopen tot 32°C met een hoge luchtvochtigheid. Draag lichtgewicht, ademende kleding, zonnebrandcrème en, het allerbelangrijkste, comfortabele wandelschoenen met uitstekende grip voor de gladde betonnen paden.

Culturele Etiquette

Draag of breng nooit kleding of merchandise met een Pablo Escobar-thema, aangezien zijn gewelddadige nalatenschap diep traumatisch is voor de lokale bevolking. Geef bovendien geen contant geld direct aan kinderen, omdat dit spijbelen van school aanmoedigt.

Veiligheid en waardevolle spullen

Hoewel de buurt overdag veilig is, wordt het er extreem druk. Draag je rugzak op je buik, vermijd opvallende sieraden of dure horloges en blijf met je gids op de belangrijkste toeristische paden.

Neem klein contant geld mee

Veel onafhankelijke ambachtelijke kraampjes, straatverkopers en lokale galerieën accepteren geen creditcards. Neem kleine coupures Colombiaanse peso's mee om snacks zoals mango biche te kopen of om artiesten een fooi te geven.

Annuleringsvoorwaarden

De meeste online geboekte rondleidingen bieden een flexibel annuleringsbeleid, waarmee je een volledige terugbetaling ontvangt als je ten minste 24 uur voor de geplande vertrektijd annuleert.

Welke Comuna 13 kabelbaantour is het beste voor jou?

Groepsrondleiding met gidsPrivérondleiding van deur tot deurEscobar-geschiedenis & Comuna 13 ComboDagtrip stad & Plaza Botero Combo
Duur 3 - 4 uur4 uur5 uur4 - 5 uur
Prijs vanaf $19 USD$85 USD$85 USD$89 USD
Inclusief Metro-/kabelbaantickets, lokale gids, proeverij van straatvoedselOphalen/afzetten bij hotel, privévervoer, toegewijde gidsPrivévervoer, bezoeken aan historische locaties, wandeling door Comuna 13Wandeltour door het centrum, Plaza Botero, Comuna 13, vervoerskosten
Beste voor Budgetreizigers en solobackpackersStellen, gezinnen en mensen die een aangepast tempo wensenBezoekers die diepgaande context willen over het complexe verleden van MedellínReizigers met weinig tijd die meerdere hoogtepunten van de stad willen zien

Plan je bezoek aan Comuna 13

Comuna 13 is een openbare woonwijk, wat betekent dat er geen officiële poorten of sluitingstijden zijn. Voor de veiligheid en de beste ervaring wordt echter strikt aangeraden om de wijk overdag te bezoeken.

  • Aanbevolen bezoektijden: 09:00 tot 16:00 uur
  • Vertrektijden ochtendtour: Meestal om 09:00 of 10:00 uur
  • Vertrektijden middagtour: Meestal om 14:00 of 16:00 uur

Het wordt sterk aangeraden om de wijk vóór zonsondergang te verlaten en na het donker niet door de steegjes te dwalen.

Comuna 13 is gemakkelijk te bereiken met het uitstekende openbaarvervoersysteem van Medellín of via ritdeel-apps.

  • Met de metro: Neem metrolijn A naar station San Antonio, stap over op lijn B en rijd naar het eindstation, San Javier. Vanaf daar is het 20 tot 30 minuten bergopwaarts lopen of een korte rit met een groene feederbus naar de roltrappen. De metro kost ongeveer 2.100 COP.
  • Met Uber: Typ 'Escaleras Electricas' in de app om direct bij het begin van de roltrappen te worden afgezet. Een rit vanaf El Poblado duurt ongeveer 25 minuten en kost ongeveer 13.000 COP. Vermijd de spitsuren (06:00-08:00 en 17:00-19:00 uur).
  • Met de taxi: Officiële taxi's wachten buiten het metrostation San Javier. Een rit naar de roltrappen duurt 5 minuten en kost ongeveer 6.000 COP, wat je een steile klim bespaart.

De absoluut beste tijd om Comuna 13 te bezoeken is op een doordeweekse ochtend, idealiter rond 09:00 uur. Ochtendbezoeken stellen je in staat om de intense middaghitte, die kan oplopen tot 32°C, te vermijden en bieden een helderder panoramisch uitzicht voordat de lage bewolking en vochtigheid van de stad opkomen.

Tijden om te vermijden: Weekenden en nationale feestdagen zijn de slechtste tijden om te bezoeken vanwege de enorme drukte. De wijk ontvangt tot 90.000 toeristen per maand, waardoor de smalle steegjes en roltrappen volledig verstopt raken. Regenachtige dagen moeten indien mogelijk ook worden vermeden, omdat de steile betonnen trappen erg glad en gevaarlijk worden.

Ondanks de beroemde buitenroltrappen wordt Comuna 13 niet als rolstoeltoegankelijk beschouwd. De wijk is gebouwd op de steile westelijke heuvels van de Aburrá-vallei en kenmerkt zich door precaire, oneffen betonnen trappen en smalle, kronkelende steegjes.

Hoewel de zes roltrappen helpen om een klim van 28 verdiepingen te overbruggen, moeten bezoekers tijdens een typische rondleiding van 2 tot 3 uur nog steeds het equivalent van meer dan 15 verdiepingen aan steile trappen navigeren. Ouderen of mensen met hart- en vaatziekten en mobiliteitsproblemen kunnen de grote hoogte (1.495 meter) en de hitte van 32°C fysiek zwaar vinden. Voor mensen met beperkte mobiliteit wordt een gespecialiseerde gemotoriseerde handbike of het beperken tot de lagere openbare ruimtes met geïntegreerde hellingbanen sterk aangeraden.

Als woonwijk die is veranderd in een toeristisch knooppunt, biedt Comuna 13 een verscheidenheid aan informele faciliteiten en lokale bedrijven om bezoekers te ondersteunen.

  • Eten en drinken: Je vindt er talloze straatkraampjes met empanada's, vers fruit en de beroemde crema de mango biche (ijsjes van groene mango).
  • Winkelen: Kleine ambachtelijke winkels en kraampjes langs de hoofdpaden rond de roltrappen verkopen handgemaakte ambachten, lokale kunstprints en souvenirs.
  • Attracties: Interactieve plekken zoals de Casa Neón-kunstgalerie (waar je een 3D-bril gebruikt om UV-kunst te bekijken) zijn verspreid over de route.
  • Betaling: Hoewel sommige grotere galerieën kaarten accepteren, moet je kleine Colombiaanse peso-biljetten meenemen voor snacks, water en fooien voor straatartiesten.

Om een respectvol en veilig bezoek aan deze historisch belangrijke gemeenschap te garanderen, moeten bezoekers zich aan verschillende lokale regels en gebruiken houden:

  • Geen Pablo Escobar-merchandise: Het dragen of meebrengen van artikelen die het tijdperk van het kartel verheerlijken, is zeer kwetsend voor de lokale bevolking die onder het geweld heeft geleden.
  • Respecteer de privacy: Fotograferen rond de muurschilderingen wordt aangemoedigd, maar vermijd uitbuitende foto's van bewoners en kijk niet in privéwoningen.
  • Blokkeer de roltrappen niet: Stoppen bovenaan de escaleras eléctricas om selfies te maken zorgt voor gevaarlijke opstoppingen en valgevaar.
  • Geen contant geld voor kinderen: Geef geen geld of cadeaus direct aan kinderen op straat, aangezien dit spijbelen in de hand werkt.
  • Blijf op het pad: Dwaal niet af van de belangrijkste toeristische routes naar de doolhofachtige woonstegen, omdat het gemakkelijk is om te verdwalen of op privéterrein te komen.

Veelgestelde vragen

Is Comuna 13 veilig voor toeristen?

Ja, Comuna 13 is veilig om overdag te bezoeken, vooral tijdens een rondleiding met gids. Gebruik echter je gezond verstand, houd waardevolle spullen veilig in drukke gebieden en vermijd afdwalen van de belangrijkste toeristische paden naar privé-woonstegen.

Hoeveel kost het om Comuna 13 te bezoeken?

Het betreden van de wijk en het gebruik van de buitenroltrappen is volledig gratis. Als je een tour boekt, betaal je voor de diensten van de gids, de historische context en vaak je tickets voor het openbaar vervoer, waarbij betaalde tours beginnen vanaf ongeveer $19 USD.

Zijn de buitenroltrappen en de kabelbaan hetzelfde?

Nee, dat zijn ze niet. De Metrocable is een gondelsysteem in de lucht dat aansluit op het metrostation, terwijl de escaleras eléctricas een reeks van zes buitenroltrappen zijn die direct in de heuvel zijn gebouwd om steile trappen te vervangen.

Hoe lang duurt een tour door Comuna 13 meestal?

Een standaard wandeltour door de wijk duurt ongeveer 2 tot 4 uur. Als je een combitour boekt die het centrum van Medellín of een volledig historisch programma over Pablo Escobar omvat, houd dan rekening met een duur van 4 tot 5 uur.

Is de tour door Comuna 13 toegankelijk voor rolstoelgebruikers?

Helaas niet. Ondanks de roltrappen heeft de wijk extreem steile heuvels, oneffen betonnen paden en smalle steegjes. Bezoekers moeten nog steeds het equivalent van meer dan 15 trappen beklimmen.

Wat is het beste tijdstip van de dag voor een tour?

Ochtenden doordeweeks rond 9:00 of 10:00 uur zijn ideaal. Ochtendbezoeken helpen je de enorme drukte in de middag te vermijden, de intense hitte van 32°C te omzeilen en zorgen voor een helderder uitzicht voordat de bewolking in de middag opkomt.

Kan ik mijn kinderen meenemen op de tour?

Ja, de wijk is overdag over het algemeen veilig voor kinderen en ze zullen genieten van de kleurrijke muurschilderingen en straatdansers. Houd ze wel goed in de gaten vanwege de grote drukte en steile afgronden zonder leuningen.

Waarom zou ik geen shirts van Pablo Escobar dragen?

Comuna 13 heeft in het verleden zwaar geleden onder het geweld van drugskartels en brute militaire operaties. Het dragen van Escobar-merchandise wordt als zeer kwetsend en respectloos beschouwd voor de lokale bewoners die dat trauma hebben meegemaakt.

Moet ik contant geld meenemen?

Ja, het wordt sterk aanbevolen om kleine coupures van Colombiaanse Pesos mee te nemen. Je hebt contant geld nodig om straatvoedsel zoals mango biche-ijsjes te kopen, souvenirs van lokale ambachtslieden aan te schaffen en fooi te geven aan de hiphop-straatartiesten.

Kan ik Comuna 13 bezoeken zonder gids?

Ja, je kunt het zelfstandig bezoeken, maar het boeken van een lokale gids wordt sterk aanbevolen. Gidsen bieden essentiële historische context over gebeurtenissen zoals Operatie Orion, leggen de betekenis achter de muurschilderingen uit en helpen de lokale economie te ondersteunen.

Ontdek meer rondleidingen

Klaar voor een bezoek aan Comuna 13?

Bekijk geverifieerde rondleidingen met gratis annulering en directe bevestiging.

Vind rondleidingen